SEPTIK SAMONOSNÝ HRANATÝ - 3,4m³

SEPTIK SAMONOSNÝ HRANATÝ - 3,4m³

Doprava ZDARMA

Septik je tříkomorová průtoková jímka.

23 950 Kč s DPH

19 793,40 Kč

EAN: SSH3,4

Dostupnost: 2 - 6 dní
Doručíme dne: Úterý 30. 7. 2024

Výrobce: ApoPlast s.r.o.

Septik samonosný hranatý - 3,4m³

Jedná se o nejrychlejší a nejjednodušší způsob usazení septiku.

Samonosný plastový tříkomorový septik doporučujeme instalovat do míst s výskytem klasického podloží s lehkou sypkou zeminou obsahující frakci kamaněva, ale bez výskytu spodní vody nebo těžké jílovité zeminy. 

Septik usadíme na vytvrdlou, cca. 15 cm vysokou, betonovou desku a po obvodu začneme obsypávat přesátou zeminou nebo pískem.

Samonosné septiky není vhodné kvůli hrozící možnosti poškození, instalovat do míst s předpokladem působení vnějších tlaků nebo v blízkosti pojezdových cest nebo vsakovacích nádrží apod.

Statiku septiku zajišťuje jeho samotná konstrukce, masivní výztuhy na víku, prstence kolem celého obvodu a vnitřní sloupové vzpěry, přičemž maximální nostnost zeminy nad horní deskou nesmí překračovat více jak 30cm bez dalšího stavebního opatření, který navrhne statik.

V případě, že potřebujeme tento samonosný septik usadit hlouběji např. z důvodu spádu nátokového potrubí musíme nad septikem vytvořit stavební opatření, které bude vyhovovat s ohledem na plánované zatížení septiku.

Po instalaci je samonosný plastový septik pouze pochozí.

Součástí septiku je nátok a odtok standartně DN110mm, revizní komínek v průměru 60cm a výškou 20cm a také plastový krycí poklop.

Technické parametry:

  • Objem: 3400l / 3,4m³
  • Výška: 1,5m 
  • Šířka: 1,7m
  • Délka : 1,7m
  • Výška výztuhy: 10cm
  • Revizní komín průměru: 60cm
  • Výška revizního komínu: 20cm 
  • Váha: 125 kg

K septiku obdržíte potřebné dokumenty pro kolaudaci, protokol o 100% nepropustnosti a vodotěsnosti septiku, záruční list, prohlášení o shodě, certifikát materiálu, fakturu a montážní návod.

Společnost Apoplast doporučuje za septik napojit zemní pískový filtr, který má funkci 2. stupně požadované filtrace. Odchozí přečištěnou vodu ze zemního pískového filtru je následně možné buď vypouštět do kanalizace, vsaku anebo napojením na retenční nádrž použít dále např. na zálivku zeleně, mytí zahradního náčiní, kol. a pod

V objednávce do poznámek nebo po odeslání objednávky emailem na info@apoplast můžete popsat nebo v nákresu uvést Vámi vyhovující parametry výrobku - přesné umístění, průměry nátoku a odtoku a další ...

Nový komentář

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Nový dotaz k produktu

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Alternativní produkty

- N a v š t í v e n é -

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení