SEPTIK SAMONOSNÝ HRANATÝ - 18m³

SEPTIK SAMONOSNÝ HRANATÝ - 18m³

Doprava ZDARMA

Septik je tříkomorová průtoková jímka.

76 950 Kč s DPH

63 595 Kč

EAN: SSH18

Dostupnost: 2 - 6 dní
Doručíme dne: Pátek 31. 5. 2024

Výrobce: ApoPlast s.r.o.

Septik samonosný hranatý - 18m³

Jedná se o nejrychlejší a nejjednodužší způsob instalace.

Samonosný plastový tříkomorový septik se doporučuje instalovat do míst, kde se vyskytuje klasické podloží s lehkou sypkou zeminou obsahující kameny a kamínky bez výskytu spodní vody nebo těžké jílovité zeminy.

Septik se usadí na vytvrdlou, cca. 15 cm vysokou, betonovou desku a po obvodu obsype přesátou zeminou nebo pískem.

Septiky typu samonosných neni doporučeno instalovat do míst s předpokládaným působením vnějších tlaků, blízkosti pojezdových cest nebo vsakovacích nádrží z důvodu jejich možného poškození.

Statiku tohoto septiku zajišťuje:

- jeho konstrukce

- žebrování a výztuhy horní desky

- prstence v řadách nad sebou kolem obvodu

- vnitřních několik vzpěr na vylití betonom

Maximální garantována nostnost zeminy nad horní deskou je 30cm.

V případě, že je třeba plastový samonosný septik uložit hlouběji např. z důvodu spádu nátokového potrubí, je třeba nad septikem vytvořit stavební opatření, které navrhne statik s ohledem na plánované zatížení stropu.

Při běžném usazení je samonosný plastový septik pochozí.

Součástí septiku je nátok a odtok , dále revizní vstup o průměru 60cm ve standartní výšce 20cm a plastový krycí poklop.

Technické parametry:

  • Objem: 18 000l / 18m³
  • Výška: 2,0m
  • Šířka: 3,2m
  • Délka: 3,2m
  • Výška výztuhy: 10cm
  • Revizní komín průměr: 60cm
  • Výška revizního komínu: 20cm
  • Váha: 310 kg

K septiku obdržíte potřebné dokumenty pro kolaudační řízení a to: protokol o 100% nepropustnosti a vodotěsnosti septiku, záruční list, prohlášení o shodě, certifikát materiálu, fakturu a montážní návod.

Apoplast doporučuje za septik napojit zemní pískový filtr, který má funkci 2. stupně požadované filtrace. Odchozí přečištěnou vodu ze zemního pískového filtru je následně možné buď vypouštět do kanalizace, vsaku anebo napojením na retenční nádrž použít dále např. na zálivku zeleně, mytí zahradního náčiní, kol. a pod..

Plastové samonosné septiky Apoplast jsou vyráběny z primárního polypropylenu - prvoplastu bez příměsi recyklátu, tak jak je to u konstrukčního a technického polypropylenu.

Pouze u nádrží vyrobených z primárního polypropylenu šedé barvy RAL7032 může zákazník obdržet certifikaci na použitý deskový PP, kterým garantujeme prvotřídní kvalitu a požadované fyzikálně - mechanické vlastnosti, tzn. i dlouhou životnost nádrží vyrobených z tohoto typu plastu.

V objednávce do poznámek nebo po odeslání objednávky emailem na info@apoplast můžete popsat nebo v nákresu uvést Vámi vyhovující parametry výrobku - přesné umístění a průměry nátoku/odtoku a jiné.

Nový komentář

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Nový dotaz k produktu

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Alternativní produkty

- N a v š t í v e n é -

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení