VODOMĚRNÁ ŠACHTA HRANATÁ č.1

VODOMĚRNÁ ŠACHTA HRANATÁ č.1

Je plastová podzemní nádrž určená k instalaci vodoměru

11 350 Kč s DPH

9 380,20 Kč

EAN: VSH1

Výrobce: ApoPlast

Vodoměrná šachta hranatá č.1

Vodoměr je v šachtě uložen v nezámrzné hloubce, přičemž konstrukce vodoměrné šachty díky osazení protiskluznými nášlapy zajišťuje snadný přístup k vodoměru po celý rok.

Před koupí některého z typů nabízených vodoměrných šachtet doporučujeme kontaktovat příslušnou vodárenskou společnost a informovat se na požadavky týkající se velikosti a tvaru vodoměrné šachty.

Samonosná vodoměrná šachta se nedoporučuje, z důvodu jejího možného poškození, instalovat do míst s výskytem spodní vody v tomto případě je nutné instalovat šachtu určenou do míst se spodní vodou a do míst s předpokládaným působením vnějších tlaků blízkost pojezdových cest, vsakovací nádrže atd.

Statiku šachty zajišťuje její konstrukce plastové výztuhy horní desky a prstence, přičemž maximální nostnost zeminy nad horní deskou je 30cm.

V případě, že je třeba plastovou vodoměrnou šachtu uložit hlouběji např. z důvodu větší hloubky napojení na vodovodní řad, je třeba nad šachtou vytvořit takové stavební opatření, které navrhne statik s ohledem na plánované zatížení horní strany šachty.

Po instalaci je samonosná vodoměrná šachta pouze pochozí.

Standartně nabízené vodoměrné šachty jsou samonosné, avšak na přání lze nabídnout i šachty k obetonování či dvouplášťové určené pro místa s výskytem spodní vody.

Vodoměrná šachta je opatřena protiskluznými nášlapy, revizním komínem o průměru 60cm o výšce 20cm, krycím poklopem a těsnícími průchodkami pro vodoměr.

Do šachty lze umístit 2 vodoměry vedle sebe, přičemž vnitřní prostor má dostatečné parametry pro manipulaci. 

Technické parametry:

  • Vnitřní délka: 1,2m
  • Vnitřní šířka: 0,9m
  • Výška bez komínu: 1,2m
  • Celková výška: 1,4m
  • Průměr kruhového komínu: 60cm
  • Výška komínu: 20cm
  • Váha: 50 kg

K vodoměrné šachtě obdržíte potřebné dokumenty pro kolaudační řízení, protokol o 100% nepropustnosti a vodotěsnosti nádrže, záruční list a montážní návod.

V objednávce do poznámek nebo po odeslání objednávky emailem na info@apoplast můžete popsat nebo v nákresu uvést Vámi vyhovující parametry výrobku - přesné umístění a průměry nátoku/výtoku a jiné.

VSH 1

Jaroslav Martínek, 14. 7. 2019 18:26:36

Prosím o sdělení, zda uvedené rozměry jsou včetně výztuh, jaký je čistý vnitřní rozměr šachty? Otvory pro připojení potrubí jsou pro dva vodoměry, nebo lze vytvořit pouze pro jeden vodoměr? Jaké je zabezpečení poklopu proti vniknutí nepovolaných osob? Je poklop tepelně izolován? Děkuji za odpověď. j.f.martinek@seznam.cz

Nový komentář

* (Povinné)

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Přihlášení