ZEMNÍ PÍSKOVÝ FILTR TYP 6-9

ZEMNÍ PÍSKOVÝ FILTR TYP 6-9

Je druhotný stupěň čištění užitkové vody odcházející ze septiku.

20 950 Kč s DPH

17 314 Kč

EAN: ZPF6-9

Výrobce: ApoPlast

Zemní pískový filtr typ 6-9 osob

Je podzemní plastová nádrž instalovaná za tříkomorový septik a představuje tak 2. stupeň přečištění odpadních a užitkových vod, které ze septiku odchází.

Odchozí přečištěnou vodu ze zemního pískového filtru je následně možné buď vypouštět do kanalizace, vsaku nebo napojením na retenční nádrž.

Takto přečištěná voda lze použít pro další využití v RD splachování WC, zálivku atd.

Zemní pískový filtr je samonosná nádrž, která se usadí na vytrdlou betonovou desku a za současného plnění štěrkem frakce 8/16 mm a 16/32 mm a filtračním pískem 2/4 se obsypává zeminou.

Přečištěná odchozí voda z pískového filtru dosahuje hodnot srovnatelných s ČOV a to bez dalších výdajů jako třeba na elektřinu apod. Písek a štěrk není součástí dodávky.

Jednotlivé náplně jsou proloženy geotextilií, po instalaci je zemní pískový filtr zahrnut zeminou do potřebné výšky.

Životnost náplně filtru je cca. 10-15 let určuje se podle znečištěné odpadní vody odékající z filtru.

Pískový filtr není vhodný do míst s výskytem spodních vod, neboť odchozí odpadní voda by se neměla na pozemku kam vsakovat, docházelo by k podmáčení pozemku a zemní filtr by byl neúčinný.

Plastové -polypropylenové pískové filtry Apoplast jsou vyráběny výhradně z primárního polypropylenu tzn. bez příměsi recyklátu. Primární polypropylen nám výrobce dodává v šedé barvě s označením RAL7032.

Tento typ plastu zaručuje skvělou svařitelnost vynikající fyzikálně mechanické vlastnosti, vysokou životnost a je dokladován CERTIFIKÁTEM materiálu dále zkouškou o nepropustnosti a vodotěsnosti, záručním listem, fakturou, prohlášením o shodě a montážním návodem.

Technické parametry:

Objem ZPF: 6m3

Délka: 4,2 m

Šířka: 1,2 m

Výška nádrže: 1,2 m

Celková výška

k hraně komínu: 2,0m

Váha: 115 kg

Nový komentář

* (Povinné)

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info